Meyve Suları Arasındaki Farkları Biliyormusunuz?

Sıkma %100 Meyve Suyu: Taze meyvelerden direkt sıkılan içindeki doğal meyve oranı %100’ü bulan içecek grubudur. Lony Meyve Suyu bu grubun içindedir. Lony Portakal Suyu %100 portakal içerir ve içerisinde hiçbir katkı maddesi içermez. Besin değeri en yüksek olan meşrubat %100 meyve suyudur. Lony Portakal Suyu kesinlikle konsantreden değildir.

Konsantre %100 Meyve Suyu: Meyveler sıkıldıktan sonra suyu uçurulur, konsantre edilir ve sonra uçurulan su miktarı kadar su ve diğer maddeler ilave edilerek meyve suyu haline getirilen içecek grubudur.

Meyve Nektarı: İçindeki meyve oranı meyve çeşidine göre %25 ile %50 arasında değişen meşrubat grubudur. Gıda kodeksine göre meyve nektarlarındaki meyve oranları şöyledir:

Detaylı Bilgi için Tıklayınız...

 

ÜZÜM SUYU

 
 Üzüm hakkında

  • Uzmanlar tarafından sihirli iksir ve bitki sütü olarak DA adlandırılan doğal kalkanlarımızdan üzüm suyu, bileşimindeki zengin vitamin ve mineral maddeler vücudun günlük ihtiyacını karşılayabilecek özelliktedir.
  • Bol miktarda A ve C vitaminleri, demir ve potasyum içeren üzüm suyunun vücudun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağladığını belirten uzmanlar, antioksidan özellikli olduğu için cildin yaşlanmasını geciktirdiğini bildiriyor.
  •  Kan yapıcı özelliğinin yanı sıra romatizma ve mafsal ağrılarına da iyi gelen üzüm suyu, kalp sistemini düzenliyor, bedensel ve zihinsel yorgunlukları gideriyor.
  • içerdiği Diyet lifleri sayesinde bağırsakları yumuşatıcı ve idrar söktürücü özelliği olan üzüm suyu, organizmayı toksinlerden arındırıp temizliyor
  • Sonbahar, kış aylarında daha çok gereksinim duyduğumuz enerjiyi ise vücut tarafından kolayca özümsenen basit şekerleri sayesinde üzüm suyundan alabiliriz.
  • Özellikle mor üzüm ve mor üzüm suyunda bulunan polifenollerin kalp hastalıklarından koruyucu etkisi olduğu bildiriliyor. Ayrıca yüksek polifenolik bileşen içeren üzüm suyunun hipertansiyonlu bireylerde kan basıncını düşürmede etkili olduğu vurgulanıyor.

 

Organize Sanayi Bölgesi 2. Etap 21. Cadde Antalya / TÜRKİYE
T:
+90 242 258 18 48   F: +90 242 258 18 49  
 
info@nobeltarim.com